Fieldtarget

World HFT Championships 2024

Ratio:  / 3
MaloBueno

Ve dnech 27.-29.září 2024 se v Kapském Městě v Jižní Africe konalo Mistrovství světa v HFT. Příležitost střílet náš oblíbený sport v tak daleké destinaci se rozhodně nevyskytuje často a tak jsme na opačnou polokouli vyrazili ve třech lidech. Co jsme všechno zažili po cestě tam a zpět, jakožto i na místě samotném, je tématem na mnohahodinové povídání někde u piva a ani by se napsat nedalo, takže nebude předmětem tohoto článku.

20240929 165738 001

Ale zpět k vlastnímu mistrovství. Na místě nás čekalo přívětivé prostředí s přátelskými lidmi. V Jižní Africe začíná jaro, všechno kvete a pučí první listy a i počasí mi nejvíc přípomínalo naše aprílové poměry okolo Velikonoc. Když jsme přijeli, tak se teplota šplhala až ke 20°C, to se však v sobotu změnilo na 9-11°C přes den a to se střídalo v dvacetiminutových intervalech s dešťem větrem. Prostě ideální počasí pro HFT.

20240928 120510

20240928 135610 001

Dvě tratě každá pro 40 terčů po jednom na každém stanovišti byly vzorně připraveny. První trať v převážně lesním prostředí nás důkladně prověřila především co se týká malých killzón na menší vzdálenosti.

20240928 124436

20240928 140119

Nedělní trať byla jakoby složená ze dvou polovin. Jedna byla zaměřená na kratší vzdálenosti přes koryto rozvodněného potoka. A v té druhé se s námi stavitelé nemazlili ohledně dlouhých vzdáleností. K tomu se přidával déšť s pořádným větrem. Po pár cinknutích jsem začal předsazovat 1,5 dotu a začalo to padat.

20240929 132132

20240929 104014

Celkově závod pěkně odsýpal a každý den bylo cca po 4 hodinách hotovo.

20240929 140455

20240929 142053

Výsledkově pro nás mistrovství skončilo úspěchem. V kategorii Veterán obsadil po rozstřelu první místo Miroslav Trudič.

20240929 162927

Na stupně vítězů ho doprovodil na třetím místě Petr Ratislav.

20240929 171605

Střílely se i ostatní kategorie jako Ladies, Springer a Junior, kde jsme však neměli zastoupení.

20240929 171808

Dařilo se nám a v kategorii teamů jsme překvapivě brali první místo.

20240929 172335

A v kategorii Open obsadil třetí místo Jakub Vicher o bod za vítěznými domácími závodníky, kteří si to o celkové vítězství a titul mistra rozdali v rozstřelu, který pro sebe získal nový mistr světa Michael Olivier před druhým Hendre Hulscherem.