Fieldtarget

Pyskowice 15.11.2014 Česko-Polský pohár

Рейтинг:   / 3
ПлохоОтлично

O víkendu 15.-16.11.2014 byl v Polsku v Pyskowicích u jezera Dzierzno Male ukončen Česko - Polský pohár. Z Česka na závody vyjelo 12 střelců. Většina z nás dorazila na místo už v pátek a ubytovali jsme se v hotelu Energetyk v jehož areálu se nachází park, v kterém proběhly tři závody.

DSCN7615

DSCN7582

V sobotu se konalo čtvrté kolo Česko - Polského poháru a zároveň se závod počítal do poháru Hunter teamu.

DSCN7583

Dráha na 40 sklopek byla postavena nápaditě s využitím terénních podmínek a obvykle na maximální povolené vzdálenosti. Foukal slabý, ale zrádný vítr, který snášel diabolky o několik centimetrů.

DSCN7584

DSCN7585

Na trati nechyběly povinné polohy (2x stoj, 2x klek a 2+2x klek a stoj s oporou).

DSCN7586

DSCN7587

DSCN7588

DSCN7589

Celkem se závodů účastnilo asi 80 střelců.

DSCN7590

DSCN7591

DSCN7592

DSCN7593

Český tým si vedl docela dobře. Vedoucí závodník ČP poháru Mandy neponechal nic náhodě a dělil se s výsledkem 75 bodů o první místo. Vladimír střelil 74 bodů, Kubajzz 73 a dalších 71 bodů do týmového výsledku ještě přinesl Radlukaj. V konečném součtu jsme ten den ztratili na polský tým 2 body, ale jelikož jsme potřebovali udržet náskok 7 bodů z minulých závodů, tak jsme nakonec pro Českou republiku zaznamenali celkové vítězství v poměru 1167:1162 bodů!

DSCN7594

DSCN7595

DSCN7596

Co se týká jídla a ubytování po celou dobu akce o nás bylo skvěle postaráno. Slezská kuchyně je velmi vydatná a chutná.

DSCN7597

Po večeři se konal noční závod, kterého jsem se neúčastnil, ale alespoň si můžete prohlédnout pár fotek.

DSCN7600

DSCN7603

DSCN7604

Nedělní závod jsem si jen užíval jako střelec, takže jsem nefotil. Po jeho skončení následoval oběd a poté vyhlášení výsledků.

Těsně před slavnostním vyhlášením jsme předali peníze, které se nám podařilo vybrat na pomoc pro našeho těžce nemocného kamaráda Michala Halupczoka. Tady musím ještě jednou poděkovat všem, kteří se na sbírce podíleli a Martinovi Krupkovi, který celou sbírku zorganizoval.

DSCN7612

Pak následovalo vyhlášení nejlepšího závodníka v seriálu Česko - Polského poháru, kterým se v roce 2014 stal Dušan Mandát a odnesl si putovní pohár ve tvaru obří diabolky.

DSCN7621

Musím dodat, že celý pohár skončil velmi úspěšně a celkem se ho v obou zemích zúčastnilo 181 střelců!

DSCN7622

DSCN7623

A následovalo vyhlášení výsledků polského poháru Hunterů (počítají se do něj 3 závody z pěti), kde opět nezklamala Maruška, která ovládla kategorii mladších juniorů.

DSCN7624

A velkého úspěchu dosáhl Vladimír Kvapil, který se díky výborným výsledkům na polských závodech umístil na prním místě v kategorii HFT (PCP). A k tomu ještě Dušan Mandát skončil druhý před Pawlem Grabowskim.

DSCN7626

Víkend pro nás tedy skončil velmi úspěšně a kromě výborné zábavy jsme si odvezli i hlavní ceny. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům poháru za skvělou reprezentaci České republiky. A dále bych chtěl poděkovat polským klubům Hunter team a KSP Jura za spolupořádání celého poháru. Těšíme se na příští rok!